Головна » Головне » Китайські вчені виявили два нових місячних мінерали

Китайські вчені виявили два нових місячних мінерали

Китайські вчені виявили два нових місячних мінерали у зразках, отриманих з Місяця китайською місією «Чан’е-5».

Це стало черговим досягненням після їхнього першого відкриття місячного мінералу — чанезиту-(Y) (changesite-(Y)) — у 2022 році. На сьогодні загальна кількість нових мінералів, відкритих на основі місячних зразків у всьому світі, сягнула восьми.

На церемонії відкриття Дня космонавтики Китаю у 2026 році, яка відбулася у п’ятницю в м. Ченду, адміністративному центрі провінції Сичуань (Південно-Західний Китай), Китайське національне космічне управління (CNSA) оголосило про відкриття цих двох мінералів: магнезіочанезит-(Y) /magnesiochangesite-(Y)/ і чанезит-(Ce) /changesite-(Ce)/, які були схвалені Комісією з нових мінералів, номенклатури та класифікації Міжнародної мінералогічної асоціації.


Джерело: Читати оригінал

Top