
Друга зустріч високопоставлених посадовців Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС) відбулася з понеділка по вівторок у Шанхаї (Східний Китай).
Як заявив на церемонії відкриття заступник міністра закордонних справ КНР Ма Чжаосюй, китайська сторона має намір зосередитися на головній темі засідань АТЕС цього року «Побудова Азійсько-Тихоокеанського співтовариства для спільного процвітання» та використовувати Шеньчженьську декларацію керівників АТЕС як платформу для розробки дорожньої карти щодо досягнення цілей Азійсько-Тихоокеанського співтовариства.
Неформальна зустріч керівників АТЕС відбудеться в листопаді 2026 року в місті Шеньчжень на півдні Китаю.
За словами Ма Чжаосюя, в рамках підготовки результативних підсумків цієї зустрічі акцент буде зроблено на чотирьох основних напрямках: торгівля, взаємопов’язаність, інновації та розвиток.
Учасники другої зустрічі високопоставлених посадових осіб АТЕС високо оцінили прогрес співпраці в різних сферах роботи об’єднання з початку року, позитивно охарактеризували проведення заходів АТЕС китайською стороною та висловили готовність спільно домагатися плідних результатів у рамках «року Китаю» в АТЕС.
Напередодні зустрічі високопоставлених посадових осіб з 11 по 17 травня відбулося майже 40 засідань різних комітетів та робочих груп АТЕС, присвячених таким питанням, як торгівля та інвестиції, співпраця у сферах економіки та технологій, питання жінок, телекомунікації та продовольча безпека.
У заходах взяли участь понад 1000 представників економік АТЕС, Секретаріату АТЕС та спостерігачів.
Джерело: Читати оригінал
